השמיים הם לא הגבול - הממציא הצעיר לעתיד בחלל

 

course-hall

 The Sky isnt the limit

אודות הקורס:
תעשיידע מציעה לתלמידים חשיפה בלעדית והתנסות בתהליכים טכנולוגים שמתרחשים ״מאחורי הקלעים״ של תעשיית החלל העולמית בכלל, והישראלית בפרט. יחד עם עמותת Space IL הפועלת להנחתת חללית ישראלית ראשונה על הירח. 
לכל פרויקט חלל, השלכות משמעותיות המרחיבות את גבולות האנושות, יחד עם הזדמנויות טכנולוגיות יישומיות לתושבי כדור הארץ. כך למשל, המצאות ופתרונות ששימשו בעבר לתעשיית החלל בלבד, הפכו במהרה לנחלת הכלל של כל תושבי כדור הארץ במגוון תחומים החל מרפואה, תעבורה, בטיחות, מיחשוב ואף תזונה. כך קבלנו את המנה החמה, חידושים באיברים תותבים, משאבת האינסולין, גלאי שריפות, בגדים חסיני אש ועוד. 
כל אלו החלו את דרכם בפיתוח של סוכנות החלל עבור משימות החלל והתגלגלו ליישומים יום-יומיים עבור תושבי כדור הארץ.  תהליך האימוץ של מוצר חללי לכדור הארץ מכונה spinoff וכיום יש יותר מ-1,500 מוצרים כאלו בכדור הארץ.
במסגרת הקורס יכירו התלמידים את תעשיית החלל המגוונת, התנאים בחלל ועל הדרך של החללית הישראלית לירח. התלמידים יתוודעו לסיפורים ולפרויקטים החללים שהובילו לפיתוחים טכנולוגים שונים בין היתר, של נאס"א, תעשייה אווירית ו-Space IL. לבסוף יבחרו התלמידים פרויקט אחד שיבצעו לו תהליך אימוץ לכדור הארץ ( Spin-off  משלהם!). כל זאת בתהליך למידה אינטרקטיבי וחוויתי תוך התנסות וחקר עצמאי במנועי חיפוש יעודיים שתורגמו לעברית במיוחד עבור תכנית זו.  
הנושאים והפעילויות בקורס:
המסע הישראלי לחלל – תעשיית החלל בישראל.
SpaceIL והחללית הישראלית הראשונה על הירח.
תהליך פיתוח מוצר לחלל והחזרתו לכדור הארץ Spin-off
התנאים הפיזיקלים בחלל.
מוצרים שפותחו עבור החלל.
חייו של אסטרונאוט בתחנת החלל הבינלאומית.
יזמות וחשיבה יצירתית – המצאתית.
בדיקת התכנות טכנולוגית להמצאה.
פרזנטציה, בניית דגם ומצגת סופית.