פורום העיר ראשון לציון בבית התאחדות התעשיינים 05/01/14

 

סיכום מפגש מנהל מאמץ מנהל- פורום העיר ראשון לציון בבית התאחדות התעשיינים
פורום מנהלים ומנכלים בעיר ראשון לציון נחשפו במפגש זה לסוגיה ניהולית המחייבת כול מנהל בשיקול דעת נוסף.
בנושא הוא "מנהיגות מבחירה – כיצד אני בוחר ולוקח החלטות?"
כדי לקחת החלטה, כול מנהל שם על כף המאזניים לכן ולכן. ובהרצאתו של גיל טל הושם הדגש על שיקולים אובייקטיבים ללא מעורבות סובייקטיבית. גיל פתח את דבריו במקרה -
"נדרש מנהל מחליף - בעל חברה גדולה הגיע לגיל פרישה והבין שהגיע הרגע למנות מחליף. היה חשוב לו מאוד שהמחליף שלו ימשיך את הצמיחה וידאג לעובדים ולחברה כאילו היו שלו ממש. הוא זימן את מנהלת כוח האדם לפגישה בכדי לדון בבחירת המחליף, הוא פתח את השיחה וקבע שהוא מעוניין במחליף עם תכונות אופי קצת שונות ממה שהתרגלנו לבקש ממנהלים...
כמה שונות תשאלו? מאוד שונות! האם לדעתכם הוא יודע על מה הוא מדבר? האם הוא יצליח לשכנע את מנהלת כוח האדם שמה שהוא מחפש זה מה שנכון?"
בהרצאה " מנהיגות מבחירה" הודגש השיח המרתק בין המנכל הוותיק לבין מנהלת כח האדם. בהרצאה נחשפו מנגנונים שונים הטבועים בנו ומשפיעים ישירות הן על הדך בא אנחנו מנהלים / מנהיגים והן על הדרך בא מושפעים המנוהלים / המונהגים ( ראה : מורה מגישה קפה כול בוקר למנהלת, עובד המגיע עם טובות הנאה למנהל).
הכרנו תכונות אופי מהותיות ואת ההשפעה שלהן על יכולת הביצוע וההחלטה שלנו כמנהלים/מנהיגים. בסיום ההרצאה הוצג מחקר גדול מימדים שקושר את כול הכתובת יחד.
יצאנו ממפגש זה עם מחשבות שניות לגבי מערכות היחסיים עם העובדים שלנו.

לצפייה בתמונות לחץ כאן

 

 

< חזרה לכל הסיכומים מנהל מאמץ מנהל